Instalace skladových systémů začala letos 1. června v Bratislavě. V srpnu, kdy bude sklad uveden do provozu, se společnost Vermont, která na českém, slovenském a maďarském trhu výhradně zastupuje značky Gant, Karl Lagerfeld nebo Diesel, stane prvním provozovatelem systému AutoStore na Slovensku. „Bude to revoluce ve slovenské (a potažmo české a maďarské) logistice a ve fashion logistice zvláště,“ říká Lukáš Baudyš, logistic director ve společnosti Vermont Holding, a dodává: „Odvětví internetového prodeje módy je momentálně na vzestupu a s tím se pojí vysoké nároky na efektivitu skladů. Díky automatizaci skladu získáme významnou konkurenční výhodu, protože se tak zásadně zrychlí a zpřesní všechny logistické procesy. Systém AutoStore a ostatní prvky automatizace nás posunou mezi logistickou špičku.“

Procesu instalace předchází detailní analýza operačních procesů ve společnosti Vermont. „Snažili jsme se samozřejmě najít co nejefektivnější řešení pro Vermont,“ vysvětluje CEO Element Logic Jindřich Kadeřávek.

Díky systému AutoStore se výrazně zefektivní využití plochy ve skladech. „Koupě vlastního skladu, systému AutoStore a ostatní automatizace a technologie je investicí, která nás výrazně posune v efektivitě, přesnosti a rychlosti. Jsou to kroky pro podporu našeho růstu a rozvoje,“ dodává Lukáš Baudyš. „Doba trvání příjmu nového zboží se díky systému AutoStore sníží na jednotky hodin. Společnost Vermont tak bude schopná výrazně zrychlit i expedici jak na prodejny, tak na e-shop,“ doplňuje za Element Logic Jindřich Kadeřávek.

AutoStore je založený na kubickém skladovacím systému, který bude v případě bratislavského skladu sestávat přibližně ze 70.000 binů. Obsluhovat jej bude 34 robotů. Kromě toho budou součástí skladového systému také 4 carousel porty a 4 conveyor porty sloužící k zaskladňování a vychystávání.