V České republice má Zásilkovna, která patří do skupiny Packeta, 17 dep s celkovou plochou více než 78.000 metrů čtverečních. „Naši depovou síť se snažíme neustále přizpůsobovat potřebám zákazníků. Vylepšujeme provozy v rámci dep a ladíme jejich rozložení i umístění tak, abychom zajistili špičkový servis a maximální rychlost pro průchod zásilek. Otevření nového moderního depa v Holubicích tak bylo dalším logickým krokem, jak udržet kvalitu doručování zásilek v oblasti jižní Moravy. Záležet jsme si dali také při plánování zázemí pro naše zaměstnance, které je funkční a moderní. Depo Holubice je naší vlajkovou lodí na Moravě, bude zde pracovat až 400 lidí,“ říká Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a zakladatelka Zásilkovny.

Developerem nové haly v Holubicích je společnost GLP. „Pro Zásilkovnu jsme vybudovali jeden z nejmodernějších areálů pro poskytování sofistikované logistiky a distribuci. Skýtá nadstandardní pracovní prostředí i díky venkovním odpočinkovým zónám a parkovým úpravám včetně komunitního sadu. Areál je také šetrný k životnímu prostředí: dešťová voda je využívána jako užitková, tepelná čerpadla snižují provozní náklady a do budoucna počítáme i s instalací fotovoltaických panelů,“ vysvětluje Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Česko a Slovensko.

Prostory budovy byly pro Zásilkovnu upraveny na míru tak, aby odpovídaly vysokým standardům skladování a logistiky. Depo má 44 dodávkových vrat a 12 ramp pro kamióny. Řešení depa disponuje například prosklenou částí střechy, která umožní průchod denního světla a snižuje tak energetickou náročnost budovy.

Na novém depu bude v sezoně pracovat až 400 zaměstnanců, kteří denně roztřídí 90.000 zásilek, v sezoně až 120.000 zásilek. Celkově depo pojme 300 klecí na třídění zásilek, v sezoně až 500. Díky technologiím skenování zásilek na vstupu a sledování kvality zpracování zásilek je Zásilkovna schopna kontrolovat kvalitu doručení.

Skupina Packeta disponuje celkem 48 depy v Evropě o celkové ploše 122.000 metrů čtverečních, z toho dvě depa v ČR (Rudná a Štěrboholy) jsou robotizovaná. Na rok 2025 se plánuje i robotizace depa v Holubicích.