Areál nabídne téměř 30.000 metrů čtverečních moderních skladovacích a kancelářských ploch. Projekt bude zároveň zohledňovat ESG standardy s ohledem na strategii skupiny Arete. Nájemce bude zároveň těžit ze strategického umístění haly nedaleko dálnice D5.

„Zahájení výstavby v Arete Parku Rokycany 2 je pro naši skupinu významným krokem při budování stabilního portfolia našeho třetího fondu Arete Industrial. Areál je pro logistické společnosti atraktivní kvůli těsné blízkosti dálnice D5, která je hlavní dopravní tepnou spojující Českou republiku s Německem. Díky vlastnímu týmu, který zajišťuje celý proces developmentu, jsme více flexibilní a můžeme vyhovět všem požadavkům nájemce. Velice si vážíme skutečnosti, že dlouhodobým nájemcem bude renomovaný poskytovatel logistických služeb Duvenbeck,“ komentuje zahájení výstavby Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny Arete.

Duvenbeck je firmou s více než devadesátiletou tradicí, ročním obratem přes 920 milionů eur a aktuálně více než 6000 zaměstnanci, kteří působí ve více než 35 provozovnách v osmi zemích Evropy. Česká pobočka společnosti byla založena v roce 1996.

„Pro skupinu Duvenbeck se jedná o strategický projekt, který bude patřit k nejvýznamnějším v rámci středoevropského regionu. Těší nás, že developerem a majitelem průmyslového parku je fond ze skupiny Arete. Oceňujeme vysokou odbornost celého týmu skupiny Arete, který byl v relativně krátké době schopen připravit projekt splňující všechny naše požadavky. Výborné umístění parku přesně zapadá do sítě klíčových evropských skladovacích a distribučních center naší skupiny,“ říká Oliver Röhl, jednatel společnosti Duvenbeck Česká republika.