Taconova, výrobce vybavení pro vytápěcí a chladicí řešení, vnitřní klima a sanitární techniku, v regionu působí více než 25 let a od GARBE si nově pronajme 9 240 m2 průmyslových a 1 240 m2 kancelářských prostor. GARBE na trh logistických nemovitostí navíc dodá 9 500 m2 připravených spekulativně. Transakci zprostředkovala společnost CBRE.

Projekt začne v lednu 2023 a jeho dokončení je plánováno na listopad 2023. Taconova využije halu pro skladování a lehkou výrobu. Stavba, stejně jako všechny parky společnosti GARBE, počítá se zavedením udržitelných řešení, s maximální úsporou energií a s omezením provozních nákladů. Plánována je zelená fasáda a park bude vybaven tepelnými čerpadly a solárními panely s cílem omezit uhlíkovou stopu na minimum. GARBE na pozemku o celkové rozloze 491 693 m2 v první fázi může postavit až 80 000 m2 a ve druhé fázi dalších 151 798 m2 pronajímatelné plochy.

Martin Stratov, ředitel pro rozvoj obchodu GABRE v České republice a Slovensku uvedl: „Jsem rád, že nový rok zahajujeme podpisem smlouvy o smlouvě budoucí s úspěšně se rozrůstající společností Taconova. GARBE Park České Budějovice je svojí rozlohou naším vůbec největším projektem v regionu, stavební povolení na první a druhou halu je vyřízeno a na další projekty máme územní rozhodnutí. Celkem můžeme v první fázi postavit pět hal o rozloze 80 000 m2. Spekulativně připravované prostory, které budou k dispozici od listopadu 2023, jsou tak pouze prvním krokem k rozvoji této výjimečné lokality.“ 

„Rozhodli jsme se pro spolupráci se společností GARBE. Ta nás zaujala svojí strategií, která je zaměřená na vysokou kvalitu a udržitelnost budov, spojenou s úsporou energií a nízkými provozními náklady. Tento přístup je na českém trhu unikátní a přináší nám, jak ekonomické, tak ekologické výhody uvedl, Martin Marek, generální manažer společnosti Taconova v ČR, „zároveň jsme pro náš růst hledali místo, které bude blízko našeho stávajícího působiště. GARBE Park České Budějovice tak splňuje všechny naše požadavky.“ 

 

„Těší nás, že si Taconova vybrala při hledání nových skladových a výrobních prostor v okolí svého dosavadního sídla ve Velešíně právě nás. V posledních měsících společnost úspěšně expandovala, takže poptávala další prostory za účelem navýšení výrobních kapacit. Ty jsme pro ni našli právě v GARBE parku v Českých Budějovicích, jehož výstavba tímto začala,“ komentuje Jan Hřivnacký, vedoucí pronájmů industriálních nemovitostí v realitně-poradenské společnosti CBRE, a dodává: „Tato transakce je dalším potvrzením zvýšené poptávky výrobců komponentů pro tepelné čerpadla a solárních panelů po výrobních a skladových prostorách. Odvětví momentálně zažívá boom, za kterým stojí současná energetická krize a přechod domácností a podniků na čisté technologie“.

Park se nachází u Českých Budějovic v Boršově nad Vltavou, což je 90 kilometrů od Lince, 150 kilometrů od Prahy, pouze 300 kilometrů od Mnichova, 400 kilometrů od Budapešti a 500 kilometrů od Berlína. Kromě skvělého silničního napojení na klíčové dálniční tahy se 3 kilometry od pozemku nachází také letiště České Budějovice.