Ostravský výrobní závod Savera Components využívá pokročilé technologie zpracování ocelových plechů. Disponuje montážními linkami určenými speciálně pro kabiny výtahů, rámy, protizávaží a příslušenství. Po relokaci dojde k rozšíření výrobních i skladovacích prostor a nově přibude i moderní lakovna. Hotové komponenty bude výrobce vyvážet do celé střední Evropy, zejména na Slovensko a do Německa.

„Rozšíření výrobního závodu nám umožní zvýšit kapacitu a také pokrýt další potřeby zákazníků prostřednictvím nových výrobních technologií. Díky spolupráci s Colliers jsme mohli podepsat smlouvu, která splňovala všechny naše požadavky. Rychlý proces byl klíčem k včasné realizaci našich nových projektů,“ vysvětluje Ramiro Aranda, ředitel společnosti Savera Components.

Přestěhování a rozšíření výrobního závodu zprostředkovala realitní poradenská společnost Colliers. „Jsme rádi, že jsme měli možnost zastupovat společnost Savera Components v tak významné transakci. Již v roce 2019 jsme tomuto španělskému výrobci pomáhali při hledání vhodné lokality pro jeho první středoevropský výrobní závod a kromě poradenství při výběru místa jsme vyjednali i podmínky pronájmu. Ostrava zvítězila v konkurenci polských a slovenských alternativ, a to zejména díky dostupnosti místní pracovní síly, dlouhé tradici zdejší kovovýroby a kvalitním prostorám v CTParku Ostrava Hrabová,“ komentuje transakci Silvie Marešová ze společnosti Colliers a dodává, že nové prostory v Ostravě Porubě umožní výrobci pokračovat v expanzi.