Prostory PNS v P3 Ostrava Central zahrnou 1700 metrů čtverečních skladovací plochy včetně venkovního přístřešku a 300 metrů čtverečních kanceláří na míru. K nastěhování budou připraveny v závěru prvního čtvrtletí příštího roku. „Jsem moc rád, že prohlubujeme spolupráci se společností PNS, která si již řadu let úspěšně pronajímá prostory v P3 Prague Horni Počernice, a věřím, že také v P3 Ostrava Central najde přesně takové zázemí, které pro svůj rozvoj potřebuje,“ říká Aleš Zacha, šéf developmentu P3 Logistic Parks v České republice. „V našem ostravském parku jsme zatím pronajali téměř 15 tisíc metrů čtverečních a získali čtyři zajímavé nájemce z rozličných odvětví. Ve stávajícím trendu se chystáme pokračovat,“ dodává Tereza Nešlehová, development manager P3 Logistic Parks. 

Volbu nových prostor komentuje Ondřej Vaňha, místopředseda představenstva společnosti PNS: „P3 Ostrava Central je pro nás ideální lokalitou zejména díky dobrému napojení na hlavní dopravní tahy, které jsou s ohledem na časovou náročnost distribuce tisku pro nás klíčové. Do nových prostor umístíme mimo jiné naši třídící linku, která nám v průběhu noci vytřídí více než 150 tisíc kusů časopisů a novin. Nové prostory budou sloužit také jako distribuční centrum pro více jak 2000 našich prodejních míst.“

Park P3 Ostrava Central se nachází v Dolní části Vítkovic. Po svém dokončení nabídne 44hektarový areál 157.000 metrů čtverečních pronajímatelných prostor a dalších 130.000 metrů čtverečních zeleně, včetně odpočinkových zón a fasád pokrytých rostlinami. Brownfieldový areál je připraven jak pro výstavbu na míru, tak i spekulativní výstavbu. Od začátku roku 2022 všechny nově vystavěné haly P3 usilují o splnění udržitelných standardů certifikace BREEAM Excellent. Mezi řadu udržitelných řešení v parku patří například energeticky úsporné LED osvětlení.