Ecologistics působí jako tzv. 3PL operátor, který zajišťuje distribuci zboží především e-commerce firem jako je Amazon, eBay, AliExpress, shopify nebo Walmart. V České republice denně odbavíme 30000 zásilek a díky dvěma novým skladům, které jsme si pronajali v Chrášťanech a v Plzni-Štěnovicích, se naše kapacita ještě zvýší,“ říká Roman Havelka, operations director Ecologistics Česká republika, a dodává: „těší nás rostoucí zájem také českých firem o naše služby. Řada z nich překročila česko-slovenský prostor a potřebuje distribuovat zboží nejen v Evropě, ale do konce i v zámoří, což jim samozřejmě dokážeme významně usnadnit.

Růst realitního portfolia Ecologistics v České republice souvisí s rozšířením služeb pro firemní klientelu v oblasti B2B a zajištění převozu jejich zboží od výrobce k firemnímu uživateli. Pro své zákazníky z řad e-shopů zajišťuje Ecologistics tzv. fullfillment. Jde o nastavení, kdy logistická firma pro daný e-shop zboží skladuje, přijímá a vyřizuje všechny objednávky a rozváží zboží zákazníkům.

Pro mezinárodní logistické společnosti je Česká republika stále atraktivní svojí polohou, díky které jsou z Čech schopné efektivně zásobovat jak západní Evropu (především Německo), tak střední Evropu. Největší zájem je o Prahu a její bezprostřední okolí, ale vzhledem k omezené kapacitě tamějších skladů a k významnému nárůstu nájmů v některých pražských lokalitách (v H1/2021 až o 30 % na 5 – 5,50 EUR/m2/měsíc), se tyto firmy přesouvají do regionů. Společnosti, které obsluhují německý trh, na Plzeňsko nebo k hranicím s Německem. Pokud v ČR nenajdou vhodné a dostatečně velké prostory, přesouvají své projekty obvykle do Polska, kde se obecně více a rychleji staví, kde jsou nižší nájmy a odkud je lepší spojení na sever SRN,“ uvádí Peter Kolenčík ze společnosti Lokatio.cz, která Ecologistics na českém realitním trhu zastupuje.