Emise zahrnovala čtyřletou tranši za 500 milionů eur a ve stejné hodnotě také osmiletou tranši. Roční kupón čtyřletých dluhopisů byl stanoven na 0,5 %, což je vůbec nejnižší kupón v nabídce dluhopisů s proměnlivým zúročením od společnosti ze střední a východní Evropy. Osmileté dluhopisy mají pevný roční kupón 1,25 % a zároveň jde o dosud nejdelší dobu splatnosti v rámci dluhopisů vydaných CTP.

Objednávky přicházely z více než 200 institucionálních účtů

Letos jsme s našimi dluhopisy navštívil trh již podruhé a nyní se nám podařilo úspěšně uskutečnit první duální tranši zelených dluhopisů. Emise se opět těšila silnému zájmu stávajících i nových investorů – objednávky přicházely z více než 200 institucionálních účtů,” komentoval Richard Wilkinson, finanční ředitel CTP s tím, že více než polovinu z vydané miliardy eur koupili správci aktiv, přičemž většina poptávky přicházela z Velké Británie a Irska (42 %), Beneluxu (18 %), z německy mluvících regionů (14 %) a Francie (11 %).

CTP touto čtvrtou emisí dluhopisů naplňuje svůj příslib, že se posune k nezajištěnému způsobu financování. Výnosy z prodeje dluhopisů společnost použije k předčasnému splacení bankovního financování svého českého portfolia. „Velice nás těší reakce investorů na čtvrtou emisi dluhopisů. Pokračující poptávka po našich dluhopisech nám umožnila snížit dluhové náklady na 1,25 % ve srovnání s 1,6 % po emisi dluhopisů letos v únoru a 2,2 % před naším první dluhopisem v září 2020, doplnil šéf financování a vztahů s investory v CTP Jan-Evert Post.

Stejně, jako u této emise, i v předcházejících třech případech šlo o zelené dluhopisy. Což je v souladu se strategii CTP podporovat svůj závazek ohledně výstavby a provozu maximálně úsporných a udržitelných budov. Zatímco při úvodní emisi z roku 2020 projevilo zájem o zelené dluhopisy zhruba 67 % typických zelených investorů, u současné emise se jejich počet ještě zvýšil na 86 %.

Ratingové agentury Moody’s a S&P opakovaně potvrdily ratingy CTP pro investiční stupeň Baa3 (stabilní) a BBB- (stabilní). Svou první sadu zelených dluhopisů společnost zhruba před rokem úspěšně vydala ve výši 650 milionů eur, pak následovaly ještě další dvě emise, které navýšily celkový objem zelených dluhopisů na 1,55 miliardy eur.

Zdroj:// Systémy logistiky