„Certifikace TAPA je celosvětově uznávaným potvrzením, že skladové a logistické operace se zásilkami našich klientů realizujeme bezpečně, spolehlivě a s náležitou péčí. Dodržování bezpečnostních standardů asociace TAPA potvrzují certifikovaní auditoři a ve světě logistiky jsou jasným potvrzením zabezpečené přepravy a skladování,“ říká Harald Prohaska, výkonný ředitel Gebrüder Weiss Česká republika.

Nastavení procesů a vybudování areálů, které vyhovují standardům TAPA, jsou komplexní a časově i finančně náročnou metou. „Nová certifikace TAPA pro naši pobočku v Syrovicích u Brna je jedním z výsledků naší dlouhodobé investiční strategie. V regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA) má nyní některou z certifikací TAPA jen přibližně 600 členských společností a partnerů této asociace. V rámci sítě Gebrüder Weiss je Česká republika geografickým územím s nejvyšším počtem poboček s certifikací TAPA v oblasti střední a východní Evropy,“ vysvětluje Harald Prohaska.

Certifikace TAPA jsou rozděleny do různých skupin, každá z nich potom dále do tří různých kvalitativních úrovní. Logistické areály Gebrüder Weiss v Jenči a Jažlovicích (obě nedaleko Prahy) byly certifikovány v minulých letech, pobočka v Syrovicích (v okolí Brna) nově splňuje aktuální podmínky pro certifikaci ve skupině FSR (Facility Security Requirements). „Certifikace FSR se vztahuje k zabezpečení budov, ve kterých realizujeme skladové a logistické procesy se zbožím vysoké hodnoty. Udělení TAPA certifikace potvrzuje, že způsob skladování a manipulace se zásilkami našich klientů probíhá za nejvyšších bezpečnostních standardů a má vynikající úroveň,“ doplňuje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.