Každá místnost i chodba nového brněnského sídla a výrobní haly je vybavena čističkou vzduchu s UV filtrem. SanificaAria je první patentovaný systém zaměřený přímo na viry a bakterie, který čistí vzduch v prostorách, kde jsou lidé. Stojí buď samostatně jako panel, nebo je zabudovaná ve svítidlech. Nasává vzduch do uzavřené komory, kde ho dezinfikuje a vypouští ven zbavený bakterií, virů a plísní, s účinností 99,9 %. Například na ploše přes 50 m2 vyčistí vzduch za pouhé čtyři hodiny.

„Tuto speciální technologii jsme v Itálii vyvinuli pro účely boje s covidem už vloni. Prodali jsme tisíce kusů a pomohla nám překonat obtížné časy. U nás ji používají objekty po celé zemi. Jsem rád, že nyní tuto novinku zavádíme i v naší brněnské společnosti,“ vysvětluje Gian Pietro Beghelli, majitel italské Beghelli Group.

„V Česku jsme první zcela nová budova, která používá tuto technologii na čištění vzduchu od virů v plném provozu a za přítomnosti lidí v celém objektu. To ji odlišuje od podobných zařízení, které lze použít jen v prázdných místnostech. Dýcháme čistý vzduch, aniž bychom museli pořád větrat. Naše čistička se hodí pro všechny typy budov s vysokým provozem, například do nemocnic, škol, továren či kanceláří,“ popisuje Radim Linka, generální ředitel českého zastoupení Beghelli – Elplast.

Hala Beghelli – Elplast je prvním projektem v nové ulici, lokalitu čeká rozvoj

Halu o velikosti 8 tisíc m2 dnes otevřeli zástupci města Brna společně s italským velvyslancem a vedením firmy Beghelli – Elplast, a to na pomezí dvou městských částí Bosonohy a Starý Lískovec. Jedná se o první dokončený projekt z plánované výstavby, který zároveň zprovoznil úvodní úsek nové ulice Elišky Junkové, nesoucí jméno bývalé automobilové závodnice.

Společně s novým zázemím Beghelli – Elplast nabírá i další pracovníky, například na pozice operátor do výroby či obchodní zástupce. Společnost s italskými kořeny se specializuje na výrobu průmyslových a kancelářských osvětlení a nouzových systémů. Do moderní a energeticky úsporné budovy se nyní přesunula ze starší zástavby v centru Brna. Díky nové hale očekává zvýšení výroby o 30 až 50 %.