Zitek doplňuje rozmanitou paletu firem, které v parku působí. „Je dokonce i naším prvním ryze logistickým nájemcem, který se u nás ve Vítkovicích usídlil,“ komentuje novou spolupráci Tereza Nešlehová, development manažerka společnosti P3 Logistic Parks.

Distributor v ostravském parku obsadil 3000 metrů čtverečních v hale L1, odkud pivo poputuje do celého Česka, na Slovensko i do dalších zahraničních zemí. „Je pro nás potěšením navázat dlouhodobou spolupráci se společností P3 v Ostravě-Vítkovicích, tímto okamžikem jsme naplnili naše představy o novém moderním zázemí naší společnosti na východě České republiky,“ říká Lenka Stahlová ze společnosti Zitek.

Společnost Zitek se mimo jiné specializuje na kamionovou dopravu, rozvoz piva k zákazníkům, ale i cisternovou dopravu a zásobování tankových restaurací. V P3 Ostrava Central umístí další sklad, který firmě pomůže rozšířit distribuční síť a více se přiblížit k zákazníkům.

„Na uzavření spolupráce bylo skutečně velmi málo času, a proto je třeba ocenit vstřícnost a pružnost při jednáních, a to na obou stranách. Věřím, že společnosti Zitek Logistics se bude v areálu dařit a developer P3 v něm získal kvalitního partnera,“ dodává Petr Purnoch ze Sklady.cz, který smlouvu pomohl zprostředkovat.

Společnost P3 Logistic Parks doposud v blízkosti Dolní oblasti Vítkovice dokončila první etapu výstavby, pronajala již téměř 14.000 metrů čtverečních, a v rámci druhé etapy již zahájila výstavbu dalších 29.000 metrů čtverečních. Aktuálně je na brownfieldu v centru průmyslové Ostravy stále dostupných 18.400 metrů čtverečních ihned k pronájmu – další nájemci se budou moci stěhovat v následujících měsících.