„Oba parky jsou od sebe vzdáleny cca 30 minut jízdy a leží poblíž dálnic D1 a D46 umožňující rychlé spojení s Prahou, Brnem i Olomoucí, stejně jako sousedními státy. Kromě toho Prostějovem i Vyškovem prochází důležitá železniční trať. U obou lokalit tak mohu vyzdvihnout jejich strategickou pozici v centru Moravy, která je pro OKAY výhodná jak kvůli dopravní dostupnosti, tak pro svou kvalifikovanou pracovní sílu těžící z dlouhodobé industriální tradice,“ komentuje Šárka Havlíčková, commercial officer společnosti VGP.

Klíčové aspekty pro růst: posílení skladovacích a logistických kapacit

„Na trhu vidíme obrovskou příležitost dalšího růstu a posílení skladovacích a logistických kapacit je pro tento růst klíčové. Nechceme žádné okrajové a technicky zastaralé sklady, ale ty nejlepší a nejmodernější prostory a technologie, abychom mohli zrychlit procesy skladování a doručování zboží na prodejny a ke koncovým zákazníkům. Díky strategické poloze skladů ve Vyškově a Prostějově budeme schopni pokrýt celou Českou a Slovenskou republiku výrazně rychleji než dříve,“ uvedl Jindřich Životský, majitel společnosti OKAY.

„Tyto transakce potvrzují současný trend, kdy rychle rostoucí společnosti zaměřené na maloobchod včetně e-commerce potřebují více skladových prostor pro rozvoj svých aktivit. Společnost VGP nabídla velice kvalitní logistické haly ve vynikajících lokalitách, což dále podpoří obchodní činnost společnosti OKAY,“ vysvětluje Vít Zdráhal, vedoucí zastupování pronajímatelů a nájemců v týmu průmyslových nemovitostí ze společnosti Cushman & Wakefield, která pronájmy zprostředkovala. Jiří Kristek, vedoucí týmu pronájmu průmyslových nemovitostí a nákupních parků v téže společnosti, doplňuje: „Těší nás, že se takto významnou transakci povedlo uskutečnit, především díky výtečné spolupráci s oběma společnostmi.“

VGP Park Vyškov se nachází v severní části Jihomoravského kraje přibližně 40 km od Brna v průmyslové lokalitě Marchanice. Rozprostírá se na cca 5,4hektarovém pozemku s pronajímatelnou plochou 28 199 m2, která je nyní plně obsazena.

VGP Park Prostějov vzniká na rozsáhlém brownfieldu

VGP Park Prostějov vzniká na rozsáhlém brownfieldu na místě bývalého Oděvního podniku Prostějov s plochou přes 13,9 hektaru. VGP zde plánuje realizovat více než 46 000 m2 pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. Aktuálně je ještě dostupných 30 000 m2. Mezi budoucí nájemce patří ITAB Shop Concept CZ, twd CZ a OKAY.

 

Zdroj:// Systémy logistiky