Třetí fond skupiny ARETE zaměřený na kvalitní průmyslová a logistická aktiva v regionu střední a východní Evropy po akvizici pozemků se stavebním povolením v průmyslové zóně Rokycany, ihned u exitu 62 dálnice D5, zahájil výstavbu první ze dvou budov nového průmyslového parku. Po dokončení bude pro nájemce připraveno téměř 25 tis. m2 nájemních ploch, s nadstandardní skladovací výškou 15 metrů.

„Výstavba v prémiové lokalitě u dálnice D5 je odpovědí našeho třetího fondu na růst poptávek po nájemních plochách v moderních průmyslových parcích. Paralelně k zahájení výstavby dokončujeme jednání s klíčovými nájemci parku. Unikátní spojení investičního fondu s vlastním developerským týmem nám umožňuje realizovat nové developerské projekty fondu na čas a v rámci schválených rozpočtů. Jsme tak schopni investorům fondu dlouhodobě zajišťovat jedno z nejlepších zhodnocení investic na trhu,“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny ARETE.

„Logistický park nabídne celkem 25.000 m2 prémiových ploch s nadstandardní skladovací výškou 15 metrů. Lokalita přímo u dálnice D5 patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším v rámci celé České republiky. Protože se nový park nachází přímo na okraji města Rokycany, poskytuje budoucím nájemcům zároveň dobrou dostupnost lokálního pracovního trhu. Samozřejmostí bude také certifikace BREEAM a instalace zařízení využívající obnovitelné zdroje energie. Uvedené aktivity považujeme za podstatné k dosažení dlouhodobé udržitelnosti a plnění environmentálních standardů. Plné dokončení parku plánujeme do konce pololetí roku 2023,“ uzavírá Robert Ides, druhý spoluzakladatel skupiny ARETE.