V prostorách Segro Logistics Park Prague se výdejní sklad Ikea nachází od roku 2014. Mezi zákazníky nábytkářského řetězce je oblíbený díky své dostupnosti a krátké vzdálenosti od samotné prodejny.

Segro Logistics Park Prague nabízí až 250.000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy ve 14 halách. Nachází se nedaleko Letiště Václava Havla a vyznačuje se napojením na městský okruh i dálnici D5 směr Plzeň. Dostupný je také veřejnou příměstskou dopravou, což oceňují zaměstnanci nájemců, a pro vlastníka parku jde o důležité hledisko z pohledu udržitelnosti.

„V Segro stavíme na dlouhodobém partnerství s našimi zákazníky, a toto je skvělý příklad. Udržitelnost životního prostředí je pro nás také velmi důležitá. Areál parku proto průběžně prochází inovacemi tak, aby odpovídal vysokým standardům mezinárodní certifikace BREEAM. Příkladem může být nedávná instalace dobíjecích stanic pro elektromobily, které se nacházejí přímo u výdejního skladu Ikea,“ říká Daniel Kubizňák, head of the Czech Republic ve společnosti Segro. Využívat dobíjecí stanice můžou jak zákazníci Ikea, tak i všichni klienti parku a jejich hosté. „Chceme našim klientům i jejich zákazníkům zpříjemní pobyt u nás. Čas strávený při čekání na výdej zboží tak mohou řidiči elektromobilů efektivně využít dobitím svého vozu. Růst postavený na nízké produkci uhlíku je jednou z našich strategických priorit a výstavbou dalších dobíječek chceme přispět k rozvoji elektromobility v Česku,“ dodává Daniel Kubizňák.

Při rozvoji průmyslových parků se Segro zaměřuje mimo jiné na vytváření zelených zón, které podporují biodiverzitu. V zájmu péče o životní prostředí začala firma před pár lety spolupracovat také s místním včelařem. Pomáhá při výběru zeleně v prostorách Segro Logistics Park Prague a pravidelně se stará o včelín. Za jeho účasti tak společnost loni vedle jedné z hal vysadila několik stromů a upravila prostor určený pro ovocný sad.

Jedná se o aktivity realizované v rámci programu Responsible Segro. Jeho dlouhodobými prioritami jsou růst založený na nízkých emisích uhlíků, investice do místních komunit i životního prostředí a rozvíjení pracovních schopností jednotlivců.