Nová budova v Panattoni Parku Stříbro získala při hodnocení udržitelnosti BREEAM New Construction nejvyšší úroveň Outstanding. Společnost Panattoni tak potvrdila vysokou kvalitu svého portfolia, které tvoří přes 720 000 metrů čtverečních budov certifikovaných BREEAM.

Nová budova o podlahové ploše téměř 28 000 metrů čtverečních byla dokončena během pouhých šesti měsíců, což je vzhledem k vysokému standardu budovy neobvyklé.

„Naše již desátá budova v Panattoni Parku Stříbro byla od svého počátku budována jako výkladní skříň v rámci real estate a automotive průmyslu bez kompromisů v oblasti ekologie a udržitelnosti. Výrobní budova doslova prošpikovaná automatizací a technologiemi si takový přístup zaslouží. Proces výstavby, použité stavební materiály a implementace nejmodernějších technologií vyústily v dosažení nejvyššího stupně certifikace, což jen potvrdilo naši vedoucí pozici na českém trhu v udržitelné průmyslové výstavbě,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a SR s tím, že v současnosti v rámci Panattoni prochází v ČR procesem certifikace BREEAM New Construction dalších 12 projektů o rozloze takřka 750 000 metrů čtvereční.

Použití nejmodernějších technologií v rámci budovy umožnilo dosáhnout snížení spotřeby energií o 50 % a denní spotřeby vody o 65 %. Emise CO2 jsou pak o 62 % nižší, než je běžný průměr referenční budovy. Využito bylo více než 89 % odpadu vzniklého při stavebních činnostech. Ke snížení spotřeby energie a emisí CO2 mimo jiné přispěla výborná tepelná izolace obvodového pláště a střešní konstrukce.

BREEAM New Construction je systém hodnocení kvality a udržitelnosti nově postavených budov, který Panattoni využívá u všech projektů ve svém portfoliu.

Z pohledu dosažených úrovní jsou Panattoni Parky nejekologičtějšími stavbami na trhu průmyslových staveb v České republice.

Panattoni se po získání certifikátu Outstanding nově dokončené budovy v Panattoni Parku Stříbro může chlubit vybudovaným portfoliem, které dosahuje takřka 1 500 000 m2 budov s již získaným či běžícím procesem certifikace. Na úroveň Outstanding aspirují současně čtyři nově budované průmyslové haly v lokalitách v různých částech České republiky.