Nový logistický uzel ke skladování, překládce a vychystávání zboží

Pro napojení na své hlavní trhy v Rakousku, České republice, Maďarsku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku potřebovala společnost Kaiser+Kraft nový logistický uzel ke skladování, překládce a vychystávání zboží. Centrální pozice České republiky pomohla nejen zkrátit dodací lhůty do 24 hodin, ale také snížit uhlíkovou stopu některých asijských dodavatelů.

„Firemní společenská odpovědnost pro nás znamená opravdu mnoho,“ vysvětluje Rolf Schiffel, výkonný ředitel pro řízení dodavatelského řetězce ve společnosti Kaiser+Kraft „Je pro nás důležité, aby naše aktivity a iniciativy byly vnímány pozitivně, proto jsme hledali prostor, který půjde ruku v ruce s naším ekologickým smýšlením a ideály udržitelnosti,” dodal.

Ohřev vody solární energií, rychlonabíjecí stanice pro elektromobily, LED osvětlení…

Budova 1 v Prologis Park Brno vznikla s důrazem na sociální i environmentální odpovědnost. Mezi klíčové prvky budovy s plochou 8700 metrů čtverečních patří ohřev vody solární energií, rychlonabíjecí stanice pro elektromobily, LED osvětlení, jež je součástí našeho standardu, inteligentní měřiče, technická podpora přímo v parku a specializovaný tým správy nemovitostí Prologis. Budova získala akreditaci BREEAM na úrovni „Very Good“.

Martin Baláž, viceprezident a country manager Prologis pro Českou republiku a Slovensko, řekl: „Jsme potěšeni, že můžeme v Prologis Park Brno přivítat právě společnost Kaiser+Kraft. Dodal: „Park byl navržen s přesvědčením, že si naši zákazníci a jejich zaměstnanci zaslouží ty nejlepší prostory a zázemí pro práci. Tento závazek se neustále snažíme plnit.“

Prologis Park Brno, který se nachází 10 kilometrů od hranice města Brna a 120 kilometrů od Vídně, tvoří dvě moderní budovy o celkové rozloze 67 000 metrů čtverečních. K okamžitému pronájmu je zde k dispozici více než 20 000 metrů pak může nová výstavba vzniknout na dalších 23 300 metrech čtverečních. Výhodná pozice parku hned u dálnice D52, jež spojuje Brno s Vídní, z něj činí ideální čtverečních, potenciálně distribuční uzel pro domácí i mezinárodní logistické služby.

 

Zdroj:// Systémy logistiky