Revitalizace brownfieldu blízko centra města v Brně-Líšni byla zahájena v roce 2019 a CTP ji plánuje kompletně dokončit do čtyř let. Prvních obnovených téměř osm tisíc metrů čtverečních si na podzim pronajal internetový obchod s potravinami Rohlík.cz, který předtím již zhruba tři roky využíval prostory CTParku Brno. Momentálně CTP připravuje jak větší komerční nemovitosti, tak startovací jednotky pro mladé podniky, které budou moci růst spolu s parkem.

„V CTParku Brno Líšeň jsme zaznamenali opravdu enormní zájem o nové prostory, což jen dokresluje fakt, že aktuálně stavíme několik budov ve stejném čase, abychom tuto poptávku pokryli. Nyní jsme domluveni s šesti novými nájemci a s několika dalšími probíhají jednání. Klienti se budou stěhovat na přelomu letošního roku,“ konstatoval business developer CTP Pavel Blažek s tím, že předpokládaná výše investice do areálu bude okolo 1,5 miliardy korun.

Výroba a skladování stravy pro sportovce

Nový průmyslový park je specifický velkou rozmanitostí svých nájemců, kteří budou prostory využívat jak pro účely e-commerce, menšího vývoje a výzkumu či lehčí výroby například v oblasti strojírenství, automobilového průmyslu nebo potravinářství. „CTP nám vyšlo vstříc s unikátními technologickými požadavky, jako je například vysoce výkonná vzduchotechnika pro udržení specifické vlhkosti a teploty v rámci celého objektu, což je nezbytné pro optimalizaci procesu výroby a skladování funkčních potravin. Projekt je ojedinělým spojením agilní výroby a distribuce. Výrobky tak mohou z výroby ještě tentýž den odejít k zákazníkovi zaručující bezkonkurenční čerstvost, chuť a kvalitu. Díky tomu jsme schopni pro příklad dodat včera upečenou granolu nebo den zpět umleté ořechové máslo,“ popsal Michal Hubík, obchodní ředitel společnosti Aktin, která se zabývá výrobou sportovní výživy.

Mezi další nájemce, kteří díky CTParku Brno Líšeň koncem roku rozšíří své skladovací prostory, patří i několik místních firem – například společnost Ahifi zajišťující ozvučení a odhlučnění vozidel a prodej autokosmetiky, nebo Moog Brno, významný evropský výrobce speciálních elektrických strojů a pohonů do leteckého, automobilového nebo energetického průmyslu.

Areál je velice dobře situovaný v kontextu města, nachází se zhruba čtvrt hodiny městskou hromadnou dopravou od centra a přibližně deset minut autem od dálnice D1.

 

Zdroj:// Logistika ihned