CTP bude v Nizozemsku investovat do udržitelné logistiky

CTP bude v Nizozemsku investovat do udržitelné logistiky a lehkých průmyslových nemovitostí. Společnost vyčlenila částku 300 milionů eur na zahájení akvizic pozemků a nemovitostí na strategických místech po celé zemi, která je přední distribuční lokalitou v Evropě a atraktivním teritoriem pro rozšířením sítě CTParků. Ta aktuálně představuje více než 100 logistických parků v 8 evropských zemích.

„Po 22 úspěšných letech ve střední a východní Evropě je pro mě coby nizozemského rodáka přirozeným krokem expandovat do mé domovské země, která je historicky logistickou velmocí. CTP má více než 700 klientů a cítíme z jejich strany silnou poptávků po průmyslových nemovitostech v této byznysově velmi atraktivní lokalitě,“ komentoval Remon Vos, generální ředitel CTP. „Vzhledem k tomu, že CTP je předním hráčem z hlediska udržitelnosti průmyslových nemovitostí, zaměříme se právě na investice do udržitelné logistiky a lehkých průmyslových staveb.“  

Koncept full-servisových parků

Koncept full-servisových parků CTP nabízí kombinaci prostoru a sofistikovaných zařízení i pro společnosti, které se zabývají například výzkumem či různými druhy vývoje, lehkou výrobou nebo logistikou ve větším měřítku. Společnost působí v osmi zemích Evropy a rozloha hrubé pronajímatelné plochy dosahuje 6,3 milionů metrů čtverečních, což CTP řadí mezi pět největších průmyslových hráčů ve střední a východní Evropě.

V roce 2020 vzrostlo portfolio CTP o 15 % a hrubé výnosy z nájmu o 13 % na 318 milionů eur (přes 8 miliard korun). Tento výsledek je dán sílícími trendy v oblasti e-commerce, logistice třetích stran či tzv. nearshoringem. CTP je na dobré cestě ke splnění svého cíle – dosáhnout do konce roku 2023 10 milionů metrů čtverečních hrubé pronajímatelné plochy.

Společnost 4. března 2021 oznámila záměr vstoupit se svými akciemi na burzu Euronext v Amsterdamu. Zisk z transakce CTP použije k realizaci svých růstových ambicí v Evropě.

 

Zdroj:// Systémy logistiky