Projekty navazují na rozsáhlé rozšiřování zázemí a výrobních kapacit z loňského roku, kdy Continental zvětšil své prostory o celkových 9 400 m2. S tím souvisí i nárůst počtu zaměstnanců, kterých za rok 2020 přibylo asi sedmdesát. Další desítky plánuje firma přijmout letos, hledá zejména ty s elektrotechnickým vzděláním a další technické pozice. Nyní zaměstnává zhruba dva a půl tisíce lidí.

Nová výrobní hala představuje klíčový prvek strategie

„Multifunkční administrativní budova po svém dokončení výrazně podpoří naší dlouhodobou vizi spočívající ve zvyšování spokojenosti našich zákazníků, obchodních partnerů a zaměstnanců. Nová výrobní hala pak představuje klíčový prvek strategie našeho závodu vedoucí k dosažení ideálního výrobního a logistického uspořádání pro výrobu komplexních a vysoce sofistikovaných displejových aplikací,“ říká ředitel závodu Tomáš Vondrák.

Obě nové budovy začaly vznikat ve stávajícím hlavním areálu. Hala pro výrobu displejů (700 m2) doplní halu dokončenou v loňském roce. Dohromady tím vznikne 1 840 m2 čistých výrobních prostor potřebných pro výrobu displejů. Continental v Brandýse využívá speciální technologie optical bonding a hybrid bonding, které zlepšují čitelnost displejů na přímém slunci. V nových prostorách se budou vyrábět displeje s úhlopříčkou až 12 palců, i proto se požadavky na výrobní plochy s velmi vysokou čistotou rozšiřují.

Nová administrativní budova vznikne na pilotech nad současným parkovištěm, aby bylo zachováno co nejvíce parkovacích míst. Přízemí o rozloze 940 m2 a patro o 2 400 m2 budou plnit řadu funkcí. Vedle kanceláří tu zaměstnancům bude sloužit například fitness centrum, dětský koutek, ordinace lékaře, školící středisko nebo velká kantýna s vlastní kuchyní. Budova se také stane novou vstupní zónou do celého areálu.

„Velmi nás těší, že můžeme se společností Continental nejen pokračovat v naší letité spolupráci, ale dokonce ji i rozšiřovat. Této důvěry si velmi vážíme a věříme, že nové budovy společně dovedeme k dokonalosti, zaměstnanci v nich budou spokojeni a společnosti se bude dařit,“ říká Róbert Dikan, asset manager ve společnosti CPI Property Group, která areál vlastní a spravuje.

2020 ve znamení rozšiřování

Už loňský rok byl pro Continental v Brandýse ve znamení velkého rozšiřování. Do provozu byla uvedena budova Brandýs III v obci Zápy, kterou tvoří výrobní hala o rozloze 1 900 m2, sklad o rozloze 2 500 m2 a kancelářské prostory se sociálním zázemím o 370 m2.

Rozrostla se také lisovna plastů, kdy se stávající výrobní hala se vstřikolisy zvětšila o 440 m2. Špičkové moderní vstřikolisy zde umožňují výrobu plastových komponentů pro palubní přístroje s technologií mikrostruktury krycího skla.

V neposlední řadě se vloni dokončila také výstavba budovy H6 s výrobní halou (1 140 m2) a přípravnou (220 m2) pro technologii hybrid bonding. Nachází se zde i špičkově vybavené laboratoře pro testování komponentů. Čisté výrobní prostory se v budoucnu rozšíří o halu, jejíž stavba byla právě zahájena.

Continental Automotive Czech Republic v Brandýse nad Labem vyrábí autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací, telematiku, eCall systémy a také řídící jednotky palivových systémů. Mezi zákazníky firmy patří největší světové automobilky, s jejími výrobky se můžete setkat ve vozech po celém světě.

 

Zdroj:// Systémy logistiky