V první etapě, započaté přestavbou budovy Sanitas, budou zrekonstruovány a dostavěny zejména kancelářské a obchodní prostory s celkovou plochou více než 14 tisíc metrů čtvrečních. Významnou část prostor si pronajme společnost Fast ČR, která zde umístí nové kancelářské prostory a showroom.

Ostatní nově vzniklé prostory si pronajmou společnosti pro své obchodní nebo kancelářské zázemí. Součástí bude také kantýna, která poslouží pro celý areál. Pro tu se bude hledat nový provozovatel. Druhá fáze rekonstrukce budovy Sanitas se bude týkat zejména skladových prostor a je plánována na roky 2022 a 2023.

Druhá fáze rekonstrukce budovy Sanitas se bude týkat zejména skladových prostor a je plánována na roky 2022 a 2023 (vizualizace).

 

Přízemí budovy Sanitas bude upraveno pro potřeby obchodních jednotek, showroomů, výdejních skladů a kanceláří. „Celkem vznikne asi čtyři tisíce metrů čtverečních, přičemž každá z jednotek nabídne flexibilní prostor s přímým vstupem z ulice a se samostatným vjezdem. Velká část prostor je již v tuto chvíli pronajata budoucím uživatelům, ale několik jednotek je stále k dispozici,“ říká Lucie Havlíčková, leasing manažerka Contery. Prostory s vlastním zásobovacím vjezdem jsou ideální pro různé showroomy, prodejny či výdejny zboží.

Společně s rekonstrukcí budovy Sanitas vznikne v bezprostředním okolí nová obchodní zóna, která bude propojena i se stávající maloobchodní budovou společnosti Billa. Rekonstrukce objektu bude rozdělena na dvě etapy. První etapa by měla začít na jaře příštího roku s termínem dokončení v září 2021. Druhá etapa je plánována na rok 2023. Contera plánuje, že vedle obchodních jednotek a kancelářských prostor by v této části objektu měla vzniknout i restaurace s kavárnou a coworkingové centrum.

V Contera Parku Říčany je zaměstnáno více než 1500 lidí. Přístup do areálu pro pěší a cyklisty výrazně usnadnila nová propojka z vlakové stanice, díky níž je to do obchodní zóny z centra města jenom několik minut pěšky. Od srpna jsou rovněž v parku k využití sdílená kola firmy Nextbike, provoz čtyřiceti z nich financuje přímo společnost Contera.

Zdroj:// Logistika.ihned