„Ze vzájemné spolupráce se společností Dachser máme velkou radost. Nové prostory umožní ještě rychlejší a komfortnější odbavení zásilek než doposud, ale současně zde nechybí ani důraz na energetickou efektivitu a udržitelnost,“ komentuje David Plzák, Country Manager VGP pro Českou republiku. „V našich parcích se vždy snažíme dbát na šetrnost k životnímu prostředí, přičemž jako společnost jsme se do roku 2025 zavázali stát uhlíkově neutrální. Konkrétně ve VGP Parku České Budějovice cílíme na certifikát BREEAM ve stupni Very Good a kromě řady udržitelných prvků přímo na budovách zde plánujeme také výsadbu zeleně v okolí areálu,“ dodává David Plzák.

Společnost Dachser působí v Českých Budějovicích od roku 2006 a pro své zákazníky z regionu jižních Čech zajišťuje pokrytí s celou Evropu. Hala C ve VGP Parku České Budějovice zahrnuje dva tisíce metrů čtvrečních překládkové a přes 4300 metrů čtverečních skladové plochy. Dále disponuje 14 nakládacími rampami pro různé typy vozidel. Část budovy tvoří také zázemí v podobě moderních kanceláří, pro které je vyčleněno 650 metrů čtverečních. Součástí areálu bude dobíjecí stanice pro elektromobily, která poslouží jak nákladním, tak osobním vozům.

Park umožňuje synergie s technologiemi budoucnosti

„Nové prostory naší pobočky v Českých Budějovicích zohledňují naše požadavky pro realizaci inteligentní logistiky. Umožní nám rozšířit nabídku služeb kontraktní logistiky i lépe organizovat realizaci zásilek sběrnou službou, dostatek nakládacích ramp je základním předpokladem pro ještě lepší optimalizaci a zrychlení manipulace při nakládce a vykládce,“ říká Jan Polter, obchodní ředitel Dachser Czech Republic. „Polohu parku považujeme za ideální pro dosahování našich cílů v oblasti dálkových přeprav i městské logistiky a v neposlední řadě oceňujeme i vybavení VGP parku s ohledem na technologie budoucnosti,“ upřesňuje Jan Polter.

Slavnostní předání nových logistických a kancelářských prostor jiiž proběhlo. Zleva Nela Kadlecová, Commercial Officer ve VGP, a Peter Papan, Branch Manager, Dachser Czech Republic.

Slavnostní předání nových logistických a kancelářských prostor jiiž proběhlo. Zleva Nela Kadlecová, Commercial Officer ve VGP, a Peter Papan, Branch Manager, Dachser Czech Republic.

Foto: VGP

VGP Park České Budějovice vzniká přímo na okraji města v komerční zóně Světlík s vynikajícím dopravním spojením do centra a přímým nájezdem na dálnici D3 propojující Prahu a rakouský Linz. Na zhruba 37hektarovém pozemku postupně vznikne areál se sedmi halami a více než 126 tisíci metry čtverečními pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu.

Místo pro 30 kamionů

V rámci spolupráce s městem a jeho požadavky bude také vybudováno veřejné odstavné parkoviště pro 30 kamionů, pro které v současné době není v oblasti parkovací kapacita a kamiony tak parkují na různých plochách po městě. VGP v rámci parku revitalizuje přilehlý rybník s cílem podpořit místní zadržování vody a biodiverzitu krajiny a rekonstruuje cyklostezku.

Hala C disponuje 14 nakládacími rampami pro různé typy vozidel.