ECOM patří mezi firmy, které soustavnými inovacemi přispívají k růstu konkurenční schopnosti českého průmyslu. Logicky proto zvolila urbanisticky a provozně funkční řešení nového objektu, podporující efektivní výrobní proces,“ říká Miroslav Moj, ředitel závodu pozemních staveb Swietelsky stavební.

Podle Jaroslava Formánka, jednatele ECOM, je cílem společnosti udržet získaný podíl na světovém trhu a dál ho zvyšovat. Proto také investovala do stavby nového výrobního, vývojového a obchodního zázemí. To umožní dál zlepšit kvalitu a účinnost všech procesů.

ECOM – Nové firemní centrum

Firma vyrábí přístroje, které se používají po celém světě k chemickým analýzám v řadě oborů jako je zdravotnictví, potravinářství, chemický průmysl nebo při vývoji a výrobě farmak. Všechny činnosti, od vývoje po finální testování si zajišťuje sama. Proto jsou v nové budově jednotlivá pracoviště rozmístěna tak, aby byl tok materiálů maximálně plynulý. Od skladu přes montáž mechanických částí, seřízení, optické díly až po zabíhání a testování hotových výrobků. V patře je umístěn výkonný osazovací automat plošných spojů s pracovišti pro jejich oživování, vývojové laboratoře a sídlí zde i vedení podniku.

ECOM byl založen v roce 1991 a dosud působil v prostorách továrního objektu legendárních bratří Fričů v Praze – Vinohradech. Rychlý růst výroby a počtu lidí, ale už narážel na zdejší možnosti. „Díky nové investici a růstu produkce budeme moci přijmout další zaměstnance,“ říká Jaroslav Formánek. Těch nyní firma, která loni utržila 120 milionů Kč, zaměstnává pětapadesát. Její letošní produkce dál roste – už v červenci utržila to, co za celý loňský rok.

Zdroj/foto: www.retrend.cz / SWIETELKSY stavební s.r.o.