V březnu tohoto roku podepsal Prologis smlouvu s Plzeňským Prazdrojem, jenž stál v roce 1842 za vynálezem prvního zlatého ležáku tzv. plzeňského typu, dnes nejpopulárnějšího druhu piva na světě, na 9 700 metrů čtverečních nejmodernějších logistických prostor v nedávno získaném Prologis Park Pilsen II.

Jakožto největší český výrobce a exportér piva hledal Plzeňský Prazdroj cestu, jak rozšířit skladovací kapacitu pro svou produkci zboží podléhajícího rychlé zkáze v lokalitě, která společnosti nabízí rychlý a snadný přístup na klíčové trhy. Prologis Park Pilsen II, situovaný pouze 25 kilometrů od pivovaru Plzeňského Prazdroje, poskytuje optimální řešení pro expanzi distribuční činnosti díky umístění na dálnici D5 spojující Prahu s Bavorskem.

Prologis Park Pilsen II

Etablovaný logistický trh v této oblasti, považované za vstupní bránu České republiky do západní Evropy, se těší velkému zájmu zákazníků, kteří chtějí využít její klíčové pozice na hlavní východozápadní dopravní tepně do Německa. S uzavřením této transakce je nyní jediná stávající budova v parku o celkové rozloze 42 000 metrů čtverečních, k jejíž akvizici došlo v loňském roce, pronajata ze 75 procent.

„Prologis je partnerem nejvýznamnějších globálních i lokálních značek. To nám dává bezkonkurenční know-how v oblasti stavebních a technologických řešení i prémiových služeb pro naše zákazníky. To teď můžeme využít k podpoře podnikání takové ikony, jako je právě Plzeňský Prazdroj,“ řekl Martin Baláž, viceprezident a country manager Prologis pro Českou republiku a Slovensko.

Věděli jste, že… Kromě toho, že se Česká republika řadí k největším producentům piva, konzumují také Češi v přepočtu na obyvatele nejvíce piva na světě? Na zdraví!

Zdroj/foto: www.retrend.cz / BEST Mediální společnost, s.r.o.