P3 Prague D8 se nachází na strategickém místě na severním okraji Prahy u dálnice D8 v blízkosti Zdib a Klecan. Průmyslový park, jehož výstavba začala již před dvaceti lety, se nyní pyšní sedmi budovami o celkové rozloze 176 840 m2 pronajímatelné plochy včetně nově získané haly.

K nejvýznamnějším nájemcům patří VF Corporation, Pricol Wiping Systems Czech, DHL Express, Blažek, Puma a Alza. Tím klíčovým nájemcem, který stojí ve středobodu akvizice, je VF Corporation, americká oděvní a obuvnická společnost, která je v pronájmu jak v nově získané hale, tak v další budově areálu P3 Prague D8. Kromě skladových prostor si v P3 parku pronajímá i 2 700 m2 kanceláří.

„Naše akviziční strategie počítá s různými variantami, ať už zahrnuje plochy pro development, redevelopment, anebo pořízení jednotlivých aktiv nebo portfolií. V případě P3 Prague D8 jde v zásadě o scelení v území, které veřejnost už jako celek vnímala dříve,“ uvedl Peter Jánoši, ředitel P3 Logistic Parks pro Českou republiku a Slovensko.

P3 je i nadále aktivním investorem na evropském realitním trhu. V loňském roce například získal pozemek v okolí Liberce, kde staví již svůj třetí park. V Nizozemském Herkenboshi zajistil předprodej na developerský projekt poblíž Belgie a Německa, kde se plánuje přes 60 000 m² logistických prostor. P3 rovněž expandovala mimo kontinentální Evropu do Velké Británie, čímž do svého logistického portfolia přidala 160 000 m2.