„Otevření ostravského skladu byl zásadní krok, díky kterému jsme mohli zpřístupnit naši službu výrazně vyššímu počtu zákazníků. Cílem nebylo pouze začít doručovat potraviny více domácnostem, ale zároveň nabídnout benefity jako expresní doručení už za 60 minut a 15minutová okna, na které jsou naši zákazníci zvyklí,“ říká ředitel českého Rohlíku Martin Beháň. Díky otevření skladu v Ostravě dokázal Rohlik.cz v regionu zkrátit doručovací dobu z někdejších šesti hodin. V průměru nyní zákazníci obdrží svůj nákup za tři hodiny od objednávky, informuje online prodejce.

Partnerství s developerem CTP 

Od roku 2018 spolupracuje Rohlík na rozvoji logistických a skladovacích kapacit v ČR se společností CTP, jsou to lokality jako CTPark Brno Líšeň, CTPark Ostrava Poruba, CTPark Bucharest North v Rumunsku a CTPark Budapest West v Maďarsku.

Pro Rohlík vybudovalo CTP specializované skladové prostory, které zahrnují suché, chlazené a mražené sekce, prostor pro lékárnu, pekárnu a výrobnu, vše s důrazem na udržitelnost. Budovy jsou certifikované v rámci BREEAM, disponují zázemím pro nabíjení elektromobilů a jsou vybaveny fotovoltaickými panely. Speciální technologické požadavky Rohlíku, jako je například vysoce výkonná vzduchotechnika pro udržení optimální vlhkosti a teploty, byly CTP splněny, což podporuje efektivitu v procesech výroby a skladování.

„Partnerství se společností Rohlík je pro obě strany výhodné. Rohlík může využívat naši jedinečnou a rozšiřující se síť vysoce udržitelných CTParků, které svým strategickým umístěním nahrávají provozování e-commerce projektů. My naproti tomu čerpáme zkušenosti z realizovaných projektů a neustále zlepšujeme naše služby. Dá se říci, že s Rohlíkem společně rosteme a s každým dalším projektem, který uskutečníme, jde náš vztah kupředu,“ dodává Jakub Kodr, jednatel a obchodní ředitel CTP pro Českou republiku.

Ostravou to nekončí

Online prodejce potravin stále rozšiřuje své závozové oblasti, aby svou službu poskytl i dalším potenciálním zákazníkům. Po Ostravě tedy následovalo otevření dalších 640 nových lokalit po celé republice. V Moravskoslezském kraji pak přibylo dalších 50 obcí.

Jak Rohlík uvádí, nesoustředí se pouze na rozšiřování svých služeb do nových lokalit, ale i zlepšování propozice v těch stávajících. Rozšířil tedy možnost objednání v oblastech na Plzeňsku, Pardubicku, Královéhradecku a Podbořansku. Propozice se zlepšila na Olomoucku, kdy si zákazník může objednat s doručením už za čtyři hodiny od objednání. Na Plzeňsku došlo k rozšíření časových oken a zvýšené dostupnosti služeb. Za zmínku stojí také nová možnost objednání nákupu s doručením do 120 minut, které se dočkaly oblasti v okolí pražských skladů. Nyní si zákazníci můžou takto objednat nákup například do Českého Brodu, Lysé nad Labem, Kralup nad Vltavou, Nižboru, Psár a další téměř stovky lokalit.