Hala vyrostla na ploše 21.350 metrů čtverečních. Přesné a bezpečné vedení s automatickým naváděním manipulační techniky do uliček umožňuje efektivní využití prostor. Kromě standardních prvků je vybavena moderním monitorováním prostředí, včetně monitorů teploty, vlhkosti a prachu. Prostor dále umožňuje implementovat prvky sledování manipulace se zbožím, repaletizace, třídění nebo kompletně uzavřené prostory pro cenné materiály.

Strategické umístění skladu s napojením na dálniční síť ČR umožní společnosti Jusda Europe nabízet kompletní škálu skladových řešení včetně možnosti provozu v režimu 24/7. „Pardubice a celý Pardubický kraj je pro nás a naše klienty klíčová lokalita. Znalost lokálního prostředí a pevná zaměstnanecká platforma nám s rozšířením skladů dovolí poskytnout tuzemským i zahraničním zákazníkům nové kapacity s nejvyšší úrovní zabezpečení dle certifikace TAPA A. Mezi doplňkové služby bude patřit kompletace sestav, kontrola kvality při příjmu zboží, třídění, nebo just-in-time dodání,“ říká Petr Škoda, generální ředitel společnosti Jusda Europe.

Pokročilý skladový řídicí systém a moderní manipulační technika zrychlí interní procesy od příjmu, přes ukládání, kontrolu zásob, výdej až po expedici. Sklad využívá pro zakládání zboží systémové vozíky, které jsou naváděné pomocí indukčního vedení. Jusda nabízí možnost skladování a manipulaci standardních i nestandardních palet, zboží na slipsheetech, ale také kusového zboží a materiálu. Používaná manipulační technika je osazena bateriemi s Li-Ion technologií.

 skladu umožňuje variabilní uspořádání, abychom mohli pružně reagovat na potřeby našich zákazníků. Jsme rádi, že jsme pro nový sklad nalezli stabilního partnera, kterým je Jusda Europe,“ vysvětluje Robert Kuchar, generální ředitel společnosti MD logistika.

Za výstavbou jednoho z největších skladů v Pardubickém kraji stojí stavební firma Marhold, pro kterou jde z hlediska objemu o největší projekt v její historii. „S výstavbou velkoskladů máme bohatou zkušenost, byť to není zdaleka hlavní část naší produkce. V minulosti jsme realizovali například výrobní haly pro firmy Kiekert, Apaq nebo dvě mrazírenské haly přímo pro MD logistika,“ dodává Lukáš Skokan, předseda představenstva společnosti Marhold.