Ostravskou skladovou centrálu označuje český sportovní řetězec za novou generaci vlastní logistiky. Budova skladu o rozloze zhruba 90 000 metrů čtverečních bude po svém dokončení v červenci 2022 patřit k největším v republice.

Zároveň bude na tradiční poměry celkem vysoká. Některé části vyrostou do výšky pěti pater a specialitou bude i nadstandardní světlá výška části haly nazvané High Bay, která bude dosahovat až 23 metrů. Tím se ušetří, s ohledem na životní prostředí, právě velikost celkové zastavěné plochy. Nový sklad vybuduje pro Sportisimo český developer Contera na ostravském brownfieldu v rámci městské zástavby.

Netypický bude sklad nejen z pohledu architektury stavby. Tam můžeme kromě výšky a uzpůsobení zmínit třeba i poměrnou zasklenou část, což nebývá zvykem. Důležitá a zajímavá je technologická výbava, kde se využijí nové technologie, které bychom v České republice našli zatím v jednotkách případů. Příkladem jsou třeba automatizované zakladače (ASRS MiniLoad, pozn. redakce), což jsou zjednodušeně zařízení, která automaticky zaskladní a následně připraví položky k vychystávání, takže sklady fungují zcela automaticky a manipulant pouze čeká na pickovací stanici, kam mu systém dopravuje boxy nebo kartony,” vysvětluje Aliaksei Siparau, ředitel logistiky ve Sportisimu.

„Nové prostory budou řízené moderním softwarem, díky čemuž dokážeme snížit provozní náklady nebo zlepšit service level, tedy rychlost a kvalitu doručování zboží na prodejny i přímo k zákazníkům. Technologické zlepšení však bude i pracovně atraktivnější, například z pohledu zaměstnance, který nemusí putovat za zbožím, ale zboží bude cestovat po skladu za ním,” dodává Siparau.

Kromě technologických a logistických prvků nabídne nový centrální sklad i nadstandardní komfort zaměstnancům. Čeká je inovativní prostředí, moderní šatny, které vizuálně napodobí sportovní designový vzhled administrativní centrály Sportisimo v Praze, klimatizované a částečně prosklené haly nebo moderní jídelna.

„Stavba, kterou připravujeme pro Sportisimo, je v mnoha ohledech unikátní a přelomová. Jedná se o stavbu šitou na míru klientovi, plnou moderních technologií, s atraktivním pracovním prostředím a akcentem na prvky trvalé udržitelnosti a rozvoje. Zároveň je největší, na které jsme dosud pracovali. Zajímavé výzvy máme rádi, zkušenosti na to máme,“ říká Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel Contery.

Hala pro Sportisimo bude největším objektem v připravovaném Contera Parku Ostrava D1, který vzniká náročnou a nákladnou revitalizací brownfieldu. Na ty se Contera dlouhodobě specializuje. Pozemek o rozloze 35 hektarů, který bylo nutné nejprve sanovat a zbavit kontaminace, Contera získala v aukci od města Ostravy. Do roku 2023 zde vyroste moderní průmyslový park s perfektní dopravní dostupností.

„Potvrzuje se nám, že o tuto lokalitu je velký zájem. Připravujeme stavby i pro další klienty a projekt Contera Parku Ostrava D1 se tak velmi rychle obsazuje,“ doplňuje Kastl.

Stěhování do Ostravy zahájí Sportisimo už letos, kdy najímá první klíčové zaměstnance pro vybudování kvalitního zázemí. Firma by se měla do první části objektu nastěhovat v lednu 2022, celá hala bude k dispozici zhruba o půl roku později.

Věřím, že nová investice a layout skladů přinesou zajištění potřebné skladové kapacity na mnoho let dopředu a zlepší i zákaznický zážitek, protože budeme rychlejší a budeme moct nabídnout širší nabídku zboží. Z logistického pohledu se dostaneme na technologickou špičku, což se nepoštěstí každé české firmě. A ruku v ruce s tím jdou i velmi kvalitní pracovní podmínky pro skladové zaměstnance,” komentuje Pavel Vajskebr, generální ředitel Sportisima.

O společnosti Sportisimo

Největší řetězec se sportovním zbožím Sportissimo vyrostl z malé firmy založené v roce 1999. Aktuálně má firma celkem 185 obchodů, z toho 105 je v České republice a další jsou na Slovensku, v Rumunsku, Maďarsku, Polsku a Bulharsku. Vyjma prodejen a e-shopu zastřešuje holding také výhradní distribuci několika značek, jakými jsou třeba Umbro, O´Neill nebo Lotto. Současnými majiteli sportovního giganta jsou Thai Ngoc Nguyen, Do Hong Son, Martin Kúšik a Pavel Vajskebr. Pod jejich taktovkou zvýšilo Sportisimo ve finančním roce 2018/2019 tržby za prodej zboží o téměř 11 % na 8,4 miliardy korun.

 

Zdroj:// Retrend