Na pozemku o celkové výměře přes 45 tisíc metrů čtverečních vyroste průmyslová budova s užitnou plochou bezmála 21 tisíc metrů čtverečních. Naváže tak na existující industriální zónu Garbe Park Chomutov I, jejíž celková hrubá pronajímatelná plocha (GLA) činí 30.000 metrů čtverečních.

„Pro nájemce je projekt atraktivní jednak díky své poloze ve vyhledávané průmyslové zóně Verne u silnice R13 a dálnice D7 vedoucí přímo do Německa, ale také díky tomu, že hala bude splňovat nejvyšší ESG standardy udržitelné výstavby průmyslových nemovitostí dle certifikace BREEAM Excellent,“ říká Lukáš Zrůst, spolumajitel investiční skupiny Progresus, která zajišťuje majoritní financování projektu o celkové hodnotě přes půl miliardy korun.

Progresus, mezi jehož nejznámější aktiva patří největší český dodavatel dřevostaveb RD Rýmařov, vstoupil projektem u Chomutova vedle rezidenční výstavby také do oblasti industriálního developmentu. „Naše dlouhodobé rozvojové plány jsou postavené na inovativních a udržitelných projektech, a právě to máme s Garbe společné. Potenciál průmyslových areálů je v tomto ohledu obrovský jak díky strategické poloze České republiky v srdci Evropy, tak s ohledem na požadavky nájemců, kteří stále častěji při výběru konkrétní nemovitosti zohledňují také ESG parametry,“ popisuje Lukáš Zrůst.

Pro Garbe Industrial Real Estate je společný projekt se skupinou Progresus již třetí českou investicí v krátké době. Naváže jím na svoji první strategickou lokalitu ve střední Evropě, kterou se ve stejné průmyslové zóně stal právě dokončovaný Garbe Park Chomutov I. „Tento areál si od nás na období 15 let pronajal německý výrobce brýlí Fielmann Group, s jehož akciemi se obchoduje na frankfurtské burze. Také pro druhý průmyslový areál Garbe Park Chomutov II máme již nyní velkého renomovaného nájemce,“ říká Martin Polák, ředitel Garbe Industrial Real Estate pro střední a východní Evropu. „O obsazení zbývajících 30 % nyní vedeme jednání a očekávám, že do začátku léta budeme mít uzavřeny nájemní smlouvy i na tuto kapacitu,“ vysvětluje Veronika Zacha, senior business development manager ze skupiny Garbe, a dodává, že jména nájemců budou zveřejněna při slavnostním vztyčování nosných sloupů na začátku června.