Fielmann má v plánu ročně vyrobit v novém centru 2,5 milionu brýlí a zásobovat jimi z Chomutova svých 900 evropských poboček. Celková výrobní kapacita může být rozšířena na výrobu až 5 milionů brýlí ročně a skladovací prostory by měly pojmout až 8 milionů produktů. Díky této významné investici v regionu vznikne více než 500 nových pracovních míst.

 

GARBE Park Chomutov stojí na brownfieldovém pozemku, který společnost GARBE zrevitalizovala a na začátku letošního roku začala s výstavbou spekulativní haly. Umístění parku je velmi atraktivní u německých hranic, čehož dlouhodobě využívají významné výrobní a logistické společnosti.

 

Martin Stratov, ředitel pro rozvoj obchodu GABRE pro Českou republiku a Slovensko uvedl: „Jedná se o unikátní investici v regionu i v rámci České republiky a my jsme opravdu rádi, že projekt bude realizován právě v GARBE Parku Chomutov. Tento park byl od začátku koncipován jako ideální prostor pro výrobní a logistické firmy, které hledají vysokou kvalitu prostor, mají vysoké nároky a dokáží profitovat z blízkosti německých hranic. Fielmann je významný lídr ve svém oboru a my uděláme maximum, abychom podpořili jeho plány na expanzi a vybudování jednoho z nejmodernějších výrobně distribučních center v regionu.“

 

K projektu se vyjádřil i Martin Polák, ředitel GARBE pro střední a východní Evropu: „Brownfield v Chomutově byl pro nás první strategickou lokalitou, kde jsme se rozhodli ve střední Evropě investovat. Věřili jsme, že se nám revitalizace i spekulativní výstavba vyplatí a chtěli jsme být připraveni na moment, kdy se objeví možnost spolupráce s firmou, která zde potřebuje expandovat. To se nám podařilo, a navíc máme velkou radost, že se jedná o firmu zaměřenou na inovace, kvalitu a s hodnotným produktem,“ dodal.

 

GARBE Park Chomutov se nachází v Chomutově přímo na exitu z dálnice D7 jen 18 km od německých hranic a 98 km od Prahy. Nabízí skvělé spojení s Německem konkrétně s dálničními tahy A4, A72, A9 a A93. U parku se nachází trolejbusová zastávka.