Koncept tzv. “Small business units” představuje ideální řešení pro menší a středně velké firmy. VGP Park České Budějovice jim umožní rychlé spojení jak do centra, tak po dálnici D3 do Prahy i sousedního Rakouska. Předpokládaný termín dokončení nové haly je v prvním čtvrtletí 2025. Mezi budoucí nájemce se řadí společnosti jako Toyota Dolák, největší prodejní a servisní partner Toyota v tuzemsku, prodejce sportovní výživy Fitness Trade anebo specialista na solární panely Sun construct.

O multifunkční jednotky je velký zájem

Nově stavěná hala je navržena tak, aby splňovala potřeby různých typů podniků. Nabízí kombinaci skladových, výrobních a kancelářských prostor s možností pronájmu od cca 250 m². Prostory jsou ideální jak pro velkoobchodní, tak maloobchodní prodej a současně mohou být využity jako showroomy. V současné době je již 4 869 m² pronajatých, takže hala je již z více než poloviny obsazená.

Tím, že ve svých parcích společnost VGP nabízí k pronájmu i menší prostory, podporuje zejména místní ekonomiku. Díky tomu mohou i firmy menších velikostí snáze nalézt vhodné místo pro své podnikání.

Její architektonické pojetí vychází z typologie moderní průmyslové haly, které je ovšem formováno do výrazu komerčního objektu. Jednolitost tmavé kovové fasády rozbíjí bohaté prosklení, jež do interiéru přináší dostatek denního světla a bohatě prosvětluje jak obchodní, tak skladové prostory. V neposlední řadě betonové pilastry odkazují na industriální kořeny, zatímco dřevěné fasádní lamely a vodorovné slunolamy podtrhují budoucnost s důrazem na udržitelnost. Hala bude realizována ve stupni zelené certifikace BREEAM Excellent.

O VGP Parku České Budějovice

VGP Park České Budějovice vzniká na 37hektarém pozemku s přímým nájezdem na dálnici D3. Po svém dokončení bude zahrnovat 7 hal s celkovou pronajímatelnou plochou přes 130 000 metrů čtverečních. Součástí realizace areálu je i rekonstrukce stávající cyklostezky a revitalizace přilehlého rybníka, což přispěje k podpoře biodiverzity a zadržování vody v krajině. VGP již v parku dokončila dvě haly (C a D), které jsou plně využívány logistickou společností Dachser. Hala B je tudíž v pořadí třetí nemovitostí v tomto rozvíjejícím se areálu.