Autodoc pochází z Berlína. Je to jedna z nejrychleji rostoucích společností v oblasti prodeje náhradních dílů. Díky úspěšné expanzi je nyní společnost kromě Německa aktivní v 26 evropských zemích. AUTODOC se silně orientován na zákazníky prostřednictvím aktivit na sociálních sítích, technické podpory v lokálních jazycích zemí, ve kterých působí, a sortimentu přizpůsobujícího se aktuální poptávce. Produktové portfolio nyní zahrnuje přibližně 4 miliony produktů od 1 400 výrobců po 166 značek automobilů, 23 značek nákladních automobilů a 154 značek motocyklů.

 Expanze společnosti AUTODOC do Chebu je projevem rostoucího zájmu o rozšiřování infrastruktury e-commerce, který je v posledních letech evidentní nejen v Česku, ale v celé Evropě. Všichni nakupujeme stále větší podíl naší spotřeby v e-shopech. Jsme rádi, že velice důležitou část infrastruktury pro e-commerce realizujeme v brownfieldu a z chátrajícího areálu vzniká zelená mekka moderního obchodu,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Nový sklad v Chebu, který je vedle Berlína a Štětína již třetím skladem, nám umožňuje být ještě blíže našim zákazníkům a více zkrátit dodací lhůty. Otevřením nové pobočky chceme udržet krok s naším silným růstem jakožto společnosti a jsme rádi, že máme po svém boku tak silné partnery, jako jsou Panattoni a Accolade,“ řekl Sven Herrmann, viceprezident pro řízení dodavatelského řetězce společnosti AUTODOC a jednatel společnosti AUTODOC Logistics Sp.z o.o.

Panattoni Park Cheb South je brownfieldovým projektem stavitele průmyslových zón Panattoni na místě bývalých strojíren. Během revitalizace došlo k recyklaci 90 % stavebního a demoličního odpadu. První budova, jejímž nájemcem je Kaufland eCommerce Fulfillment, obdržela certifikaci udržitelnosti na nejvyšší úrovni „Outstanding“ a rekordní skóre 90,68 % dle světové certifikace udržitelnosti BREEAM a stala se tak nejekologičtější industriální stavbou světa. V současné době Panattoni zahájil přípravné práce pro vybudování dalších budov i v nedalekém průmyslovém parku Panattoni Park Cheb.  

Poblíž parku se nachází silnice I/21 napojující se na dálnici D5, která vede z Prahy do Rozvadova. Přímo v Parku je zastávka autobusu městské hromadné dopravy. Městem projíždí evropský železniční koridor z Prahy do Norimberku a železniční spojení s pohraničními oblastmi Německa a Česka zajišťuje lokální trať. Kontejnerový terminál v německém městě Wiesau je vzdálen 33 km.