Budova o celkové rozloze 20.000 metrů čtverečních je obklopena rozlehlými travnatými plochami, osmi tisíci keři a sedmdesáti pěti stromy. Zdobí ji zelená fasáda o rozloze 1300 metrů čtverečních a zelená střecha s plochou 3000 metrů čtverečních. Projekt, na kterém se podílelo až 30 odborných subdodavatelských firem, se může pochlubit nízkou uhlíkovou stopou. To vše díky implementaci pěti tepelných čerpadel, systému na zpětné využití dešťové vody a ploch připravených pro instalaci fotovoltaiky. Čtyři kamiony se podílely na vyvezení veškeré odpadní tepelné izolace z výstavby, což dále přispělo k celkovému hodnocení budovy jako BREEAM Excellent.

„Celý projekt se podařilo zrealizovat podle plánu a jsme rádi, že jsme stihli novou halu otevřít ještě v tomto roce. Z hlediska udržitelnosti a kvality výstavba splnila naše očekávání a je jasně vidět, že Garbe udává v tomto ohledu na trhu s průmyslovými nemovitostmi směr. Zeleň a moderní koncepce, uzpůsobená na míru našim potřebám, vytváří jedinečné pracovní podmínky pro náš tým,“ vyzdvihuje Martin Marek, generální manažer společnosti Taconova v ČR, s tím, že otevřením nové haly se firmě podařilo rozšířit výrobní a skladovací kapacity, které jsou jedním z klíčových předpokladů pro budoucí růst.

„Investice a rozvoj regionu jsou pro nás dlouhodobě prioritou. Když německá společnost Garbe koupila pozemek o celkové rozloze 491.693 metrů čtverečních, velmi pečlivě jsme společně hovořili o vizi a plánech, které zde zamýšlí. Dnes mohu při slavnostním otevření první udržitelné haly potvrdit, že se vše vyvíjí správným směrem,“ říká starosta obce Boršov nad Vltavou Jan Zeman. „Jsem rád, že můžeme podpořit projekt, který splňuje kritéria moderního pracovního prostředí a zároveň je ohleduplný k okolní krajině,“ dodává.

Veronika Zacha, senior business development manager Garbe v České republice, konstatuje: „Garbe Park České Budějovice je svojí rozlohou naším vůbec největším parkem a děláme vše pro to, aby byl výjimečný i v dalších ohledech. Záleží nám na našich nájemcích a také na vztazích s místní komunitou. Zelená řešení, která šetří krajinu, provozní náklady a zlepšují pracovní prostředí, jsou pro nás standardem. Věříme, že společně s atraktivní lokalitou bude tento park zajímavý i pro další a další zákazníky z logistiky i výroby.“

Na pozemku o celkové rozloze 491.693 metrů čtverečních může Garbe v první fázi postavit až 80.000 metrů čtverečních a ve druhé fázi pak dalších zhruba 150.000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy.

Průmyslový park se nachází u Českých Budějovic v Boršově nad Vltavou, což je 90 kilometrů od Lince, 150 kilometrů od Prahy, 300 kilometrů od Mnichova, 400 kilometrů od Budapešti a 500 kilometrů od Berlína. Kromě silničního napojení na klíčové dálniční tahy se tři kilometry od pozemku nachází i letiště České Budějovice.