Probíhající spekulativní výstavba v Prologis Park Prague-Chrášťany reaguje na tyto požadavky a zájemcům zpřístupní další prostory v jedné z nejžádanějších logistických lokalit České republiky. Nová budova DC3 doplní dvojici nemovitostí, jež jsou v parku už aktuálně v provozu.

DC3 je posledním projektem, který v chrášťanském areálu vyroste. Na stávajících budovách DC1 a DC2 již jejich zákazníci působící v oblastech e-commerce, jako je Rohlik.cz, nebo poskytování logistických služeb oceňují kombinaci skvělé polohy a špičkových skladovacích technologií uzpůsobených na míru provozu.

Budovu DC3 bude tvořit 5 104 metrů čtverečních skladových prostor, 333 metrů čtverečních kancelářských a společenských prostor a 954 metrů čtverečních ploch pro externí skladování. Budova bude dokončena a k užívání připravena ve druhé polovině roku 2024. Její součástí se stanou také udržitelné prvky, jež snižují náklady na provoz a zároveň chrání životní prostředí. Bude se jednat například o tepelná čerpadla, střechu s kapacitou pro instalaci fotovoltaické elektrárny, inteligentní LED osvětlení se senzory pohybu a intenzity denního světla nebo o inteligentní systém pro vzdálený monitoring spotřeby energií. Stejně jako všechny nově dokončené projekty Prologis bude i DC3 v Prologis Park Prague-Chrášťany hodnocena v rámci schématu certifikace BREEAM. 

„DC3 v Prologis Park Prague-Chrášťany nabídne zákazníkům prostory odpovídající nejvyšším současným standardům,“ říká Kateřina Březinová, manažerka pronájmů a zákaznické zkušenosti Prologis v České republice. „Park disponuje perfektním dopravním spojením s hlavním městem, což z něj činí jednu z nejoptimálnějších základen pro last-mile logistiku v Česku. Pro firmy, které chtějí využívat logistický potenciál Prahy, neexistuje lepší volba.“

Areál se nachází přímo na nájezdu na Pražský okruh u dálnice D5 a má ideální polohu i pro obsluhu mezinárodních trhů, neboť pražské Letiště Václava Havla je od něho vzdáleno pouhých 10 minut jízdy. 

Díky prestižní lokalitě i inovativním a udržitelným logistickým řešením se Prologis Park Prague-Chrášťany stal jedním z nejvyhledávanějších logistických uzlů na tuzemském trhu.

Ať už se jedná o vytváření prvotřídního zázemí pro last-mile či mezinárodní logistiku, prostory podporující růst podnikání nebo implementaci moderních a udržitelných řešení, naplněný potenciál je... Made in Prologis.