První budova v průmyslové zóně již stojí a užívají ji nájemci Maurice Ward a IAC. Druhá budova bude dokončena do konce roku a nastěhují se do ní společnosti Filtration Group a Groupe Plastivaloire. Zprostředkovatelem transakce je společnost CBRE.

“Transakce je dobrým příkladem současného českého investičního trhu, kdy čeští investoři jsou jedni z nejaktivnějších kupců. V roce 2018 stál český kapitál za 63 % objemu realitních akvizic. S rostoucím přílivem peněz do českých fondů roste síla tuzemského kapitálu. Tyto investiční skupiny významně zvyšují likviditu českého trhu. V porovnání s ostatními zeměmi střední a východní Evropy je v tomto aspektu český trh nejvíce rozvinutý”, říká Vítězslav Doležal, Associate Director Investment Properties společnosti CBRE.

„Jedná se o prémiový produkt s velmi kvalitními mezinárodními nájemci. Transakce odpovídá jak svým objemem, využitím, ale i lokalitou nastavené strategii fondu, umožňující diverzifikaci aktiv i uvnitř fondu,“dodává Vít Svoboda, Real Estate Portfolio Manager Raiffeisen investiční společnosti.

“Yieldy za prémiové průmyslové budovy se momentálně pohybují na úrovni 5,5 %”říká Jana Prokopcová, Head of Research & Consulting společnosti CBRE.

Raiffeisen realitní fond investuje do kvalitních prověřených nemovitostí. Zaměřuje se na administrativní, logistické a skladové objekty, dále na maloobchodní budovy, multifunkční centra a retailové parky. V jeho portfoliu je nákupní centrum Galerie Písek nebo maloobchodní areál H-Park v Brně.

„Jsem rád, že se nám během prvních dvou let existence fondu podařilo získat další kvalitní nemovitosti. Celkový objem aktiv ve výši cca 1,6 miliardy Kč potvrzuje zájem našich investorů a správně nastavenou strategii fondu,“ říká Jaromír Sladkovský, předseda představenstva Raiffeisen investiční společnosti.

V Panattoni Parku Pilsen West buduje na míru jednu výrobní halu pro dva nájemce

Fond je vhodný pro investory, kteří chtějí získat výhody plynoucí z investic do nemovitostí, ale nemají dostatečný kapitál nebo možnost nemovitost vlastnit a spravovat. Minimální částka je 500 korun a vstupní poplatek 1,5 procenta.

Raiffeisen realitní fond spravuje investice do tuzemských nemovitostí za více než 1,6 miliardy korun a jeho cílem je tento objem zdvojnásobit. Výnos za rok 2018 přesáhl čtyři procenta. Fond je od začátku května do 24. června otevřený pro nové investory.

Zdroj/foto: www.retrend.cz / CBRE s.r.o./Panattoni Czech Republic Development s.r.o.