„Dokončili jsme úspěšně další etapu modernizace multimodálního komplexu kolem brněnského letiště a jsem rád, že prostor, který byl dlouho neprávem přehlížen, dostal nový, moderní kabát. Zároveň reagujeme na aktuální potřebu trhu a na poslední měsíce, které jasně ukázaly, že kvalitní logistika je základem fungování světové ekonomiky za jakékoli situace. Samozřejmě pevně věřím, že se náš nový nájemce brzy rozhodne také pro leteckou nákladní přepravu. Prostory, strategická pozice u letiště i vybavenost brněnského terminálu mu k tomu dávají nejlepší podmínky,“ uvádí Milan Kratina, CEO skupiny Accolade, která brněnské letiště provozuje a multimodální komplex financuje i vlastní.

„Od 14. září 2020 jsme na nové adrese, v nové moderní hale na strategickém místě pro oblast jižní Moravy a Vysočiny. Máme nejmodernější třídicí linku o kapacitě 3 600 kusů za hodinu. Pro tiché a ekologické doručování v Brně jsme pořídili elektrický eCrafter. Letošní rok velmi jasně ukázal, jak důležitá je spolehlivá a pružná přepravní síť. Nové prostory v Brně nám umožňují být klientům ještě více na blízku a ještě lépe podpořit jejich podnikání.  Společnost DHL celosvětově neustále investuje do nové infrastruktury a my v Česku jsme součástí tohoto kontinuálního rozvoje. Věřím, že nový terminál a všechny další benefity naši zákazníci ocení. Samozřejmě strategická poloha na letišti do budoucna otvírá nové možnosti,“ říká Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express (Czech Republic).

„Zatímco celý svět vyhlíží vakcínu proti koronaviru, podobnou vakcínu potřebuje i hospodářství a jednou z jejích složek je zcela určitě moderní logistika, která zajišťuje rychlý a spolehlivý transport zboží a materiálu. Věřím, že díky DHL Express se nám podaří konečně plně rozvinout potenciál unikátní lokality v Brně. Budova, zbudovaná na brownfieldu, splňuje všechny standardy moderní udržitelné výstavby. S certifikací BREEAM úrovně Excellent se řadí mezi nejvíce šetrné industriální budovy ve střední Evropě,“ dodala Klára Sobotková, obchodní ředitelka Panattoni pro ČR a Slovensko.

O Accolade

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 26 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí.

Do budoucna plánuje vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením. Za více než devět let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze přesahující 1,3 mil. m² v hodnotě téměř 1,134 mld. EUR. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů.

V roce 2019 jejich podíl v českém portfoliu vzrostl na 35 %, v Polsku je to dokonce 50 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 610 000 m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany.

Dynamický růst a udržitelný průmysl je pro Accolade prioritou. I díky tomu se v roce 2019 stala skupina nejrychleji rostoucí firmou v České republice a byla zařazena do TOP 5 nejrychleji rostoucích firem v Evropě v rámci segmentu nemovitostí. Accolade chce jít příkladem nejen v podnikání, ale také v rámci společenské odpovědnosti.

Součástí firemní kultury je být důvěryhodným a odpovědným partnerem. Několik let podporuje chráněné bydlení a sociálně terapeutické dílny obecně prospěšné organizace Mela, dále pak projekty z oblasti vědy (Ceny Neuron), kultury (Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary) i sportu (Česká spořitelna-Accolade cycling team) a ve spolupráci s regionálními samosprávami se podílí na rozvoji lokalit, ve kterých působí.

Zdroj:// Retrend - Multimodální komplex od Accolade vítá dalšího silného nájemce.