Rozšiřování kapacity poboček Gebrüder Weiss vychází z dlouhodobých plánů logistické společnosti a dobře zapadá do rostoucího počtu zásilek. Nárůst B2C zásilek začal v loni na jaře a pokračoval až do přelomu dubna a května letošního roku. Se znovuotevřením maloobchodů začal stoupat i objem zásilek B2B. Na konci června letošního roku objem všech přepravovaných zásilek překračoval hodnoty z nejsilnějších měsíců vánoční sezony. Další rekordní čísla objemu a počtu zásilek očekává Gebrüder Weiss v ČR také na podzim a před Vánocemi tohoto roku.

„Celková manipulační a skladová plocha jenom na pobočkách v Jenči a Syrovicích naroste na 30 600 metrů čtverečních,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu. „Společně s novými vykládkovými rampami tak budeme schopni odbavit vyšší počet zásilek, a to dokonce v kratším čase než doposud. Pomohou nám k tomu i nové rampy uzpůsobené také k nakládce menších vozidel – právě ta se nejčastěji využívají k doručení zásilek koncovým zákazníkům.“

Na Slovensku přibývají tisíce čtverečních metrů

Od poloviny léta 2021 bude ve slovenském Senci u Bratislavy v provozu rozšířený logistický objekt s novou administrativní, logistickou i skladovou částí. Areál se rozšířil zhruba o 20 tisíc čtverečních metrů. Druhá nevětší investice Gebrüder Weiss od roku 2013 na Slovensku přinese rozšíření prostor o 5000 čtverečních metrů v logistickém skladu, o 2200 čtverečních metrů v oblasti překládky a také o 500 čtverečních metrů v administrativní oblasti. Další možnost rozšíření skladů o 10 tisíc čtverečních metrů zůstává prozatím v rezervě.

Společnost se i na slovenském území rozhodla pro další expanzi, aby mohla i nadále nabízet vysoký standard kvality služeb. V nových prostorách investuje zejména do ekologických řešení jako je LED osvětlení, nízkoenergetická zařízení A+, třídění odpadu nebo inteligentní systém vytápění a chlazení.

Pozitivní vývoj je do značné míry výsledkem vysoké poptávky v odvětví e-commerce. Také se společnosti díky husté přepravní síti a možnostem přímého propojení na všechny evropské trhy podařilo získat důležité zákazníky. Aktuálně Gebrüder Weiss SK také zaznamenává nárůst dodávek přibližně o 40 procent v oblasti pozemní dopravy a služby Home Delivery.

Sklady v Maďarsku otevřou jadranský koridor 

V rámci posilování pobočkové sítě otevřel Gebrüder Weiss před několika týdny dvě strategicky důležité nové lokace v Zalaegerszegu na západě Maďarsku a Pécsi na jihu země. Obě se nacházejí na důležitých dopravních spojích do jižní a jihovýchodní Evropy – takzvaný jadranský koridor. Kompletní portfolio služeb může být nyní nabízeno na celém maďarském území. Na něm došlo, podobně jako v České republice, k prudkému meziročnímu růstu počtu zásilek, zejména v oblasti Home Delivery.

Další nové manipulační a logistické prostory o rozloze více než 5000 čtverečních metrů, které mají být dokončeny do roku 2024, vznikají v Györu. Současná pobočka v Hajdúdorogu bude koncem roku 2021 přemístěna do asi 30 kilometrů vzdáleného Polgáru a bude moci využívat logistické plochy, která jsou přibližně třikrát větší než dosavadní.

Významnými změnami má projít i největší maďarská pobočka v Dunaharaszti u Budapešti. Do roku 2023 má být u Budapešti postaveno 22 tisíc čtverečních metrů nových kancelářských a logistických komplexů, čímž se prakticky zdvojnásobí plochy, kterou má Gebrüder Weiss v maďarské metropoli k dispozici nyní.