„Díky rozšíření kapacit jsme optimálně připraveni i v budoucnu pružně a rychle nabídnout našim obchodním partnerům vhodné služby skladové logistiky, a to včetně skladování nebezpečného zboží,“ říká Harald Prohaska, managing director společnosti Gebrüder Weiss ČR.

S nově dostavěnou plochou 4500 m2 má celková skladovací plocha logistické části nyní 15.500 m2, přičemž zhruba třetinu tvoří rozsáhlý sklad ADR, který byl v rámci stavebních prací rozšířen o dalších 1000 paletových míst. Další novinkou je samostatný, teplotně řízený skladový prostor pro organické peroxidy, který splňuje nejvyšší platné bezpečnostní požadavky. „Nové haly odpovídají současným nejvyšším standardům a mají možnost řídit vnitřní teplotu i chlazení, což zajišťují instalovaná tepelná čerpadla,“ vysvětluje Aleš Soldán, manažer logistiky Gebrüder Weiss ČR.

Společnost Gebrüder Weiss zohlednila při projektu nové budovy také řadu ekologických a ekonomických aspektů. Pro zajištění udržitelného a energeticky úsporného provozu logistických hal byly kromě tepelných čerpadel a LED osvětlení instalovány inovativní nakládací rampy, které minimalizují tepelné ztráty v hale při nakládce a vykládce kamionů, a tím dále snižují spotřebu energie.

Současná přístavba terminálu s celkovou výší investice v hodnotě 4,3 milionu eur je v pořadí již třetím rozšířením od otevření centrály před jedenácti lety. Firma má aktuálně v České republice celkem deset poboček s téměř 400 zaměstnanci.